W mediach

Czego nie wiedzieliśmy o kobietach IT

Kim są kobiety, które tworzą polskie i światowe innowacje? My już wiemy. Przeprowadziliśmy badanie, jakiego dotychczas nikt w Polsce się nie podjął. Przepytaliśmy 120 kobiet, które zajmują kierownicze stanowiska w branży IT.

"Brakuje im wiary, że mogą sięgnąć po więcej". Anita Kijanka szczerze o kobietach w branży IT

Kobiety gorzej radzą sobie w branży IT? Zdaniem Anity Kijanki, która przygotowała raport “Strong Women in IT”, radzą sobie równie dobrze co mężczyźni, o ile nie lepiej. Kijanka swój raport zaprezentuje podczas majowej konferencji InfoShare w Gdańsku.

PR w świecie nowych technologii: jak wykorzystać wideo w komunikacji?

Niemal w każdej dziedzinie komunikacja jest najtrudniejszą rzeczą. Tak też jest z branżą IT. Tu warto wesprzeć się formą wideo, która w przypadku nowych technologii jest najłatwiejszym, a zarazem najbardziej precyzyjnym narzędziem do wykorzystania. Sporo trudności sprawia wytłumaczenie, jak daną technologię możemy wykorzystać w życiu, jakie przynosi efekty, a niejednokrotnie, jak w ogóle działa.

Kobiety wskazują na empatię i intuicję jako czynniki, które pomagają w osiąganiu sukcesów

Już niebawem nasza lodówka będzie twittem informowała nas o tym, że skończyło się mleko. Z pracy będziemy mogli zdalnie zamykać i otwierać domy czy włączać pralkę. Po udziale w IoT Solutions World w Barcelonie, dochodzę do wniosku, że mimo najszczerszych chęci chyba jeszcze będę musiała na to poczekać

Skuteczna komunikacja e-commerce w mediach krok po kroku

Tworzysz swój sklep lub rozwiązanie dla e-commerce. Godzinami ustalasz, co to będzie i jak wspaniałe efekty przyniesie. W końcu jest upragniona publikacja produktu w sieci i… cisza. Rozwiązanie, które kosztowało Cię tyle czasu i energii, nagle nie znajduje tak szybko i tak dużo zainteresowanych.

Co pcha kobiety w branżę technologiczną?

Śmiało mogę powiedzieć, że pogląd na temat kobiet w biznesie się zmienia. Choć wciąż branża nowych technologii w zdecydowanym stopniu jest zdominowana przez mężczyzn, to widać, że coraz chętniej są też zatrudniane panie.

DA M A z kodem

Do nowych technologii trafiają zwykle przez przypadek. Ale gdy już zasmakują E-adrenaliny, to nie chcą wracać do humanistyki.

Branża IT potrzebuje też humanistów. Raport o kobietach w firmach technologicznych

– Nie musimy umieć programować, by pracować w firmach IT – przekonuje Anita Kijanka z Come Creations Group, współautorka raportu “Strong Women in IT”.

PR w świecie nowych technologii: Do czego wykorzystać wideo?

Do jakich celów można wykorzystać wideo w komunikacji nowych technologii? Coraz mniej czytamy, a coraz częściej wykorzystujemy zdjęcia i materiały wideo do promocji naszej aktywności. Jak pokazuje jedno z badań ankietowych, firmy, które wykorzystują wideo w swojej komunikacji mają niemal o 50 proc. większy zysk niż te bez niego*. 

7 porad, jak przygotować prezentację

Umiejętność opowiedzenia o tym czym się zajmujesz to podstawa prowadzenia biznesu. Jeśli masz z tym problem, pewnie wiele innych rzeczy kuleje – w tym sprzedaż, czyli czynnik, dzięki któremu twoja firma funkcjonuje

IoT Quo Vadis. Czy IoT naprawdę stanie się rzeczywistością?

Już niebawem nasza lodówka będzie twittem informowała nas o tym, że skończyło się mleko. Z pracy będziemy mogli zdalnie zamykać i otwierać domy czy włączać pralkę. Po udziale w IoT Solutions World w Barcelonie, dochodzę do wniosku, że mimo najszczerszych chęci chyba jeszcze będę musiała na to poczekać

Budowanie społeczności kluczem do lojalności konsumenta i identyfikacji z marką

Spójrzmy prawdzie w oczy – coraz trudniej jest nam rozróżnić, który produkt jest lepszy. Firmy dbają o jakość wprowadzanych na rynek rozwiązań i często cena oraz czas, w którym mamy styczność z marką, sprawiają, że decydujemy się na zakup.

Networking kobiecym okiem

Wiele się mówi o tym, że kobiety nie umieją współpracować, prędzej rywalizują niż razem coś zrobią. Wręcz przeciwnie – pisze Anita Kijanka, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Wenusjanki

10 zasad, jak pracować bardziej produktywnie

Wystarczy naprawdę niewiele, aby czas bezproduktywnie spędzany przy biurku zamienić w bardzo efektywne godziny pracy. Trzeba jedynie skupić się na tym, co ważne, nauczyć się odcinać od otaczających nas technologii – albo rozsądnie je wykorzystywać – i mądrzej planować swoje dni. Tak jak to robią Wenusjanki

Newsletter